לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים הבאים

  אני רוצה לקבל הצעת מחיר!

  מדוע להשתמש באבן חירבה?

  כשאומרים חירבה מתכוונים לבית חרב, נטוש הרוס. בארץ ישנם הרבה מבני אבן נטושים מתקופות שונות של ההיסטוריה, כיום משמשים האבנים של אותם מבנים נטושים לאוצר בלתי נדלה ליצירה ארכיטקטונית לכל דבר ועניין. אבן חירבה היא  אבן טבעית שמקורה מאבני הכורכר, בזלת או אבן גלילית, וכיום משמשת לחיפוי מבנים חדשים. מפעל נופי אבן ושיש, מתמחים בבניית אבן ושחזור מבנים עתיקים מאבן, מאז שנת 1986 עם מוניטין משפחתי שעובר מדור לדור. אבן חירבה היא בעצם הרצון לחזור אל הקדום ולשחזר תקופה היסטורית, להחיות אותה שוב בדרך חדשה ומקורית את הרטרו. כאשר מדברים על אבן חירבה יש לשים לב לשני סוגים של אבן חירבה.

  אבן חירבה

  מקורה של אבן החירבה היא מאבני הכורכר, הבזלת והאבנים הגליליות. מקורה של אבן הכורכר הוא לאורך מישור החוף, שם נוצרים אבני הכורכר כתוצאה מהתאבנות חולות יחד עם גרגרי קוורץ וגיר המצויים בחול עצמו. אם כן מדוע כדאי להעדיף ולהשתמש באבן חירבה דווקא מאשר באבן כורכר:

  • משום השימוש החוזר שניתן לעשות באותן אבני חירבה הנלקחים ממבנים ישנים הפזורים במקומות שונים בארץ מעניקה למי שבחור את סגנון הרטרו הייחודי ולחיות שוב את ההיסטוריה מחדש.
  • אבן החירבה היא אבן מצוינת ליצירת בידוד מושלם משום הגיר המצוי בתוך אבן הכורכר ממנו בנויה אבן החירבה. על כן שימוש חיפוי באבן החירבה יכולה לשמש כווסת מעולה לטמפרטורות קיצוניות בעונות הקיץ והחורף.
  • אבן החירבה כאמור היא אבן ממוחזרת, שכל התכונות המקוריות של אבן הכורכר ממנה היא עשויה נשמרות בה ללא כל חשש. השימוש החוזר מהישן אל החדש תורם בזה גם לתודעה השימור הסביבתי שלנו. וכן מבחינת שימור ותחזוקה של אבן החירבה היא איננה דורשת מאמץ מיוחד בתחזוקתה וניתן לנקות ולשמר אותה באמצעות חומרי ניקוי המיועדים לאבן טבעית.
  • העלויות הן בהתאמה. משום שמדובר באבן חירבה שהן אבנים שנלקחו מפירוק מבנים  נטושים, כל מה שצריך לעשות בכדי להחיות שוב את מראה האבנים האלו ושיקומם הוא בתהליך עיבוד וניקוי האבן, פעולות שהן זולות יותר מאשר כריה  וחציבה של הסלע ממקורו.
  • בעזרת אבן חירבה קל לעצב היום בתים במראה של פעם כשהשימוש הוא בדרך כלל בחיפוי הקירות החיצוניים והפנימיים של הבתים, אך ניתן בהחלט באבן זו לעצב גם מפלסים חומות וחוצצים בחצר הבית במקום המראה הרגיל של גדרות מתכת או עץ.

  פיסת היסטוריה בתוך הבית

  אבן החירבה תעניק לביתכם את מראה הרטרו  הייחודי והקלאסי כמו בבתים של פעם. ועם כל התכונות המקוריות הנפלאות  של אבן הכורכר ממנו השמורות בתוך אבן החירבה אותם מנינו. אתם בטוח עושים את דרככם אל מפעל נופי אבן ושיש היחיד המתמחה בעבודות שימור ועיבוד אבן טבעית במסורת משפחתית שעוברת מדור לדור, והתוצרת היא כחול לבן באיכות גימור גבוהה.

  קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני